Serwis Informacjny Branży Turystycznej

Wyszukiwarka

» Dla turystów
» Szukam partnera
» Sprzedam
» Chcę wynająć
» Oddam w wynajem
» Dam pracę
» Dam staż
» Szkolenia
» Szukam pracy

Aktualności: wszystkie

Nowe połączenie i nowy przewoźnik w Krakowa

Na krakowskim lotnisku pojawił się nowy przewoźnik, który nigdy nie latał z Krakowa. Chodzi tu o linię Luxair Luxembourg Airlines, która uruchamia połączenie do Luksemburga.

Od 30 listopada loty pomiędzy stolicą Małopolski i Luksemburgiem będą się odbywały dwa razy w tygodniu - w poniedziałki oraz piątki.

W dobie pandemii to spory sukces i możliwość dotarcia nowych turystów i klientów biznesowych do spragnionego ich małopolskiego regionu.

»»»» Starsze informacje 2020-09-10 ««««


Ryanair ogłosił nową trasę, która będzie częścią zimowego rozkładu lotów, łączącą Kraków z Dusseldorf Weeze. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu od 27 października.

Pasażerowie mogą zarezerwować loty do Dusseldorfu w najniższych cenach aż do marca 2021 roku podróżując w reżimie sanitarnym wprowadzonym przez Ryanaira w celu ochrony zdrowia pasażerów oraz załóg pokładowych.

Z okazji ogłoszenia nowej trasy Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż od 27 października 2020 roku do stycznia 2021 w cenie od 169 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do piątku (11 września) do północy.


Starsze informacje 2020-07-07


Przynajmniej na razie, na krakowskim lotnisku nie będzie długo wyczekiwanego połączenia linii lotniczych American Airlines.

Z powodu epidemii COVID-19, amerykański przewoźnik zrezygnował z otwarcia zapowiadanego jeszcze w 2019 roku połączenia z Chicago do Krakowa.

Epidemia zmusiła nas do ponownego przemyślenia naszej siatki połączeń. W nadchodzącym roku American Airlines będzie miał znacznie mniejszą międzynarodową siatkę połączeń, ale wykorzystujemy tę okazję, aby zresetować i stworzyć sieć wykorzystującą siłę naszych strategicznych hubów, na których będziemy mogli budować i rozwijać się oraz zarabiać - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Vasu Raja, dyrektor ds. przychodów w American Airlines.

Przewoźnik nie otworzy także zapowiadanych połączeń z Chicago do Budapesztu, czy Pragi. Oprócz tego, z rozkładu znikną m.in. połączenia z Los Angeles do Hong Kongu, z Chicago do Wenecji, czy z Filadelfii do Berlina Tegel, Budapesztu, Casablanki, czy Dubrownika.

Starsze informacje 2020-07-03


Air France wylądował w Krakowie
W piątek 3 lipca, w Kraków Airport odbyła się oficjalna inauguracja nowego połączenia rejsowego Air France.

W pierwszych tygodniach linia będzie oferować trasę Paryż - Kraków - Paryż 2 do 4 razy w tygodniu, a docelowo - po 27 lipca b.r. - raz dziennie. Do tej pory francuski przewoźnik oferował loty z Polski z dwóch miast - z Warszawy i Wrocławia, przez krótki czas był też obecny w Krakowie z sezonowym połączeniem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Samolot startuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle a o godzinie 9:15, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:20. Lot do Paryża zaplanowano następująco: wylot z Krakowa - godzina 12:30 i przylot do Paryża o 14:40 czasu lokalnego. Nowe rejsy o numerach AF1878 i AF1879 będą obsługiwane samolotem Airbus, w zależności od dnia będą to typy od A318 do A321.

Na krakowskie lotnisko powracają kolejne linie lotnicze, a siatka połączeń powoli się powiększa. Nowa rzeczywistość wymaga podjęcia wspólnych działań mających na względzie zapewnienie bezpieczeństwa, wymianę doświadczeń między portami lotniczymi poprzez opracowywanie i wdrażanie dobrych praktyk i odbudowę zaufania do podróżowania. Dlatego też, 30 czerwca Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację"Aviation Industry Charter for COVID-19", zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Podpisane deklaracji jest czytelnym sygnałem dla przewoźników, użytkowników i pasażerów o pełnej gotowości lotniska
do bezpiecznego wykonywania operacji.

Starsze informacje 2020-06-09


Wizz Air zapowiada nowe połączenie z Kraków Airport
Wizz Air ogłosił nowe połączenie lotnicze z Krakowa.

Samoloty węgierskiego przewoźnika polecą z lotniska w Balicach do Sztokholmu. Nowe połączenie zacznie działać od 16 lipca. Loty będą odbywać się 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty.

Przewoźnik ostatnio ogłosił wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz chronić zdrowie pasażerów i załogi w samolocie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce -  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów dezynfekujących, a także  - przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia - wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków  dezynfekujących. Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwość, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi lokalnych organów oraz wykupować dodatkowe usługi online, aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

Baza Wizz Air w Krakowie działa od zeszłego roku. Szybko rozrosła się do 3 samolotów obsługujących 26 tras do 13 krajów. Stała rozbudowa małopolskiej siatki to ważny element naszego rozwoju. Ogłoszenie kolejnego połączenia podkreśla zaangażowanie Wizz Air w Polsce, na naszym pierwszym rynku, gdzie 16 lat temu rozpoczęliśmy działalność. Widzimy potencjał w Krakowie ze względu na jego popularność wśród osób odwiedzających miasto zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. - powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.
Tagi:

Dział dla turystów:
Nowe połączenie i nowy przewoźnik w Krakowa
Sierpień kolejnym miesiącem spadków
Umowa kupna-sprzedaży pojazdu - o czym pamiętać?
Rezerwuj noclegi i zbieraj korzyści
Płonie Tatrzański Park Narodowy

Dział transport:
Nowe połączenie i nowy przewoźnik w Krakowa
Jakie prognozy na lato 2021?
Zakaz lotów do mniejszej liczby krajów
Enter Air uruchamia symulator Boeinga w Polsce
Rządy reagują na zachorowania

 
Starsze aktualności:
Nowy prezes KIT
Tarcza dla wybranych z turystyki
Jakie prognozy na lato 2021?
Polscy turyści dopisali
Zakaz lotów do mniejszej liczby krajów
Czeska partia chce ukrócenia patologii Airbnb
Skutki pomocy dla TUI już są widoczne
Enter Air uruchamia symulator Boeinga w Polsce
Rządy reagują na zachorowania
Sierpień kolejnym miesiącem spadków
Egipt droższy do Grecji i Turcji
LOT idzie na rękę podróżnym
Firmy muszą walczyć o odbudowę popytu
Senat przegłosował, tarcza wraca do Sejmu
Umowa kupna-sprzedaży pojazdu - o czym pamiętać?
Tarcza antykryzysowa dla turystyki wciąż w Senacie
GIS i ULC aktualizują zasady dla pasażerów
Park kulturowy nie dla wszystkich - Przemyśl wnioski z Krosna
Korzystna sytuacja epidemiczna w Grecji, Turcji i Bułgarii
IGHP: wakacje w hotelach pod kreską

Zgłoś problem z tą stroną »


 Archiwum 2016 


Nowe połączenie i nowy przewoźnik w Krakowa
Nowy prezes KIT
Tarcza dla wybranych z turystyki
Jakie prognozy na lato 2021?
Polscy turyści dopisali

więcej »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij